Zabiegi operacyjne laserowej korekcji wady wzroku

Wzrok to niezwykle istotny i wrażliwy organ. Zabiegi laserowej korekty wzroku są obecnie najbezpieczniejszym postępowaniem trwałego pozbycia się skaz takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to skrupulatne wymodelowanie układu rogówki oka w ten sposób, żeby wpadające do oka promienie świetlne były kumulowane na siatkówce i komponowały widoczny obraz.

Poprawa wzroku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Parametry wiązki światła laserowego programowane są indywidualnie dla jakiegokolwiek oka w oparciu o dane zebrane podczas badań kwalifikacyjnych pacjenta. W sytuacji krótkowzroczności wynikiem korekty jest spłaszczenie, a w przypadku dalekowzroczności uwypuklenie centralnej części nawierzchni rogówki.

O zakwalifikowaniu pacjenta do operacji decyduje okulista (okulista niemowlęcy warszawa) który się specjalizuje w chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że kwalifikację realizują lekarze, którzy osobiście nie realizują zabiegi. W tym wypadku i tak ostateczną decyzję o dokonaniu i przebiegu zabiegu podejmuje operator.

Jeśli zastosowana w powyższym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tutaj inne tego typu posty – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa aplikowana jest od kilkunastu lat jako trwała procedura umożliwiająca całkowitą korekcję wzroku . Skorzystało z niej już z sukcesem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie.

Laserowa korekcja wzroku Warszawa przeprowadzana jest przy zastosowaniu najnowocześniejszego z stosowanych dzisiaj metod. Poza wspaniałym sprzętem, dla zdobycia prognozowanych efektów korekty wzroku, ważne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych. W toku operacji do oka pacjenta podawane są krople znieczulające, zastosowanie jakich stanowi ten zabieg bezbolesnym.

Realizowany jest w pozycji leżącej, a głowa jest ułożona na osobliwej podkładce uniemożliwiającej poruszenie głowy. Proces trwa kilkanaście minut, jednak okres samego laserowania to zaledwie kilkanaście sekund.

Kiedy laserowa korekta wzroku (Warszawa) zostaje przeprowadzona w strategiach powierzchniowych, usunięty nabłonek ulega naturalnej odbudowie po zabiegu . Walorem procedur dogłębnych jest skrócony czas rehabilitacji wzroku po zabiegu i możność korekcji znacznych defektów.