zabiegi stosowane w rozmaitych chorobach oczu

Starczowzroczność nie jest uszkodzeniem wzroku, ani patologiczną zmianą, a wynikiem zwykłego przebiegu starości. Jest to rzeczywisty stan, który dotyka duży procent ludzi, najczęściej po czterdziestym roku życia, jednak granica wieku jest teraz coraz to niższa.

sprawdź starczowzroczność

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Za pojawianie się uciążliwej dolegliwości jest odpowiedzialna substancja białkowa, która osadzając się na soczewce sprawia, że soczewka staje się obszerniejsza i traci elastyczność. Starczowzroczność przejawia się naruszeniem predyspozycji dobrego widzenia rzeczy dalekich, także bliskich. Pojawiają się kłopoty z czytaniem, szyciem, korzystaniem z telefonu komórkowego, czy pracą na komputerze. Jednym z słynnych wybiegów stają się szkła dwuogniskowe z czytelną poprzeczną linią, jaka rozdziela górną część od dolnej. Całkowicie problem wyklucza refrakcyjna wymiana soczewki – http://rajsoczewek.pl/soczewki-dwutygodniowe -, to znaczy zabieg chirurgiczny opierający się na wymianie swojej soczewki na sztuczną, wieloogniskową. Równolegle wykonalna jest naprawianie istniejących wcześniej wad wzroku.

Witrektomia (sprawdź witrektomia cena) to zabieg mikrochirurgiczny, wykorzystywany w wielu przeróżnych schorzeniach siatkówki i ciała szklistego. Jego zamiarem może być stabilizacja, poprawienie, względnie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania siatkówki oka. Zabieg chirurgiczny w trakcie którego śródoperacyjnie wdraża się narzędzia mikrochirurgiczne do środka gałki ocznej i przez ciąg manipulacji chirurgicznych stara się zdobyć efekt uzdrowienia, bądź usunięcia stanu chorobowego, to witrektomia. Cena jest zależna od tego, czy operacja dotyczy tylko jednego schorzenia, lub operowane jest więcej chorób.