Zakupoholizm sposobem na zły dzień?

Nałogowe zakupy mimo wszystko mają miłe efekty: nowe ubrania albo sprzęty domowe. To niestety łączy się z pustym portfelem, a również z trudną przyjaźnią z kredytem. Można się z tego wyleczyć, bo to naprawdę poważna przypadłość.

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Sukienka na poprawę humoru to wydawałoby się klasyczne kobiece działanie. Jednak lekarz nazwałby to symptomem oniomanii. To normalne, że kupowanie ubrań i czułe spoglądanie na sukienki damskie mogą sprawić przyjemność. Kłopot faktycznie może pojawić się, gdy wszystko zaczyna mocno komplikować.

Zakupoholicy lubią przede wszystkim proces kupowania, a to, co pada ich łupem nie jest istotne. Kupują nie zawsze dla siebie, bardzo często mamom-zakupoholiczkom największą satysfakcję sprawia odzież dziecięca. Kupują bez opanowania bluzki, sukienki, spodenki dla swoich pociech. Zakupy dla siebie natomiast bardzo często robią bezmyślnie, dla czystej idei, w domu rzucając je na dno szafy.

Sposób na depresje

Uzależnienie od kupowania jest całkiem nową chorobą i głównie dotyka kobiety, szczególnie te, mające skłonność do stanów depresyjnych. Wyprawa do galerii jest lekiem na złe samopoczucie i jedynym sposobem relaksu. Trudności spowodowane nieustannymi zakupami leczą np. nowe sandały damskie lub droga spódnica. Zakupy są po prostu koniecznością.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Obsesyjne zakupy

Niektórzy biorą poważnie tej choroby, podejrzewając, że to cecha wspólna kobiet.

Jeżeli szukasz analogicznych informacji na analizowany w tym miejscu problem, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem (https://ocelio.pl/musli-bezglutenowe).

Jednak teoretycznie nieistotne objawy mogą przypominać jak na przykład alkoholizm. Uzależnienie może powodować, że kobiety mają kolejne kredyty, ponieważ zakupy wymagają pożyczki. Ukrywają też kolejne wyjścia do galerii i nowe nabytki. To natomiast jest związane z pogłębianiem się depresji. Terapia u psychiatry jest nieuniknione.

Mężczyźni zakupoholicy

Płeć męska jest mniej wrażliwa na zakupy, ale niedostatecznie. Mężczyźni potrafią kupować obsesyjnie ubrania i buty męskie, jednak częściej uzależniają się od sprzętu elektronicznego, gadżetów, a również telefony i komputery. Wszystko może zależeć od zdolności portfela, ale zdarzają też przypadki niepohamowanej żądzy domów z basenem. Mężczyzna zakupoholik również musi się leczyć.