Zakupy w Krakowie – galerie towarowe

Dla mieszkańca Małopolski, który pragnie porobić spore zakupy w markowych punktach sprzedaży, kraków jest najlepszym wyborem. Dawna stolica Polski oferuje znakomitą liczbę galerii handlowych i hipermarketów, z dobrym skutkiem zaspokajając potrzeby miejscowych i przyjezdnych konsumentów. To wspaniałe miejsce na zakupy, nieważne czy jedziemy samochodem, PKP czy autobusem.

witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Najokazalsza to otwarta parę lat temu galeria (przeczytaj więcej tutaj) Krakowska. Znajduje się ona w samym sercu metropolii, na terenie wyburzonego dworca PKS. Wielkie powierzchnie handlowe i usługowe są złączone przejściem z dworcem PKP, co jest komfortowym rozwiązaniem dla klientów spoza miasta. galeria (pełna treść) Krakowska zawiera niemalże trzy setki punktów sprzedaży, w tym sklepy najczęściej wybieranych marek, spełniając efektywnie każdą zachciankę konsumenta.

Dla przybywających samochodem, komfortowe jest inne. Mowa tu o galerii M1. Położona trochę na uboczu, posiada niezłą liczbę sklepów i punktów usługowych. Dobry dojazd do niej znajduje się od kierunku Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

W sąsiedztwie leży również galeria Kraków Plaza. Spośród pozostałych wyróżnia ją posiadanie wewnątrz sporego multipleksu Cinema City. Na południu miasta Kraka zaś znajduje się modna Bonarka City Center. Jeszcze dalej w stronę Zakopanego spotkamy Galerię Handlową Solvay, zawierającą m.in. elektromarket Media Markt. Dla żyjących na południowy zachód od Krakowa polecam galerię Skawina. Ma ona nieco skromniejszą ofertę, ale za to wydaje się bardziej kameralna, mniej uczęszczana i nie wymaga przebijania się przez często zakorkowane wjazdy do nadwiślańskiego miasta.

Źródło: King-square