Zalety jazdy konnej

Jazda konna niegdyś będąca sportem elit lub traktowana jako forma transportu, obecnie osiągalna dla wszystkich, przechodzi swój renesans w dziedzinach rekreacyjnej, jak też zdrowotnej. Żyjąc w pośpiechu i stresie, zapominamy jak istotny dla człowieka jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest metodą na odpoczywanie i odcięcie od nudnej codzienności.

koń

Źródło: morguefile.com

Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne.

Zajmują Cię nowinki? Zatem bądź na czasie! Wobec tego powinieneś przejrzeć nowy tekst na frapujący temat, żeby dotrzeć do bardziej szczegółowych wiadomości.

Kształci, rozwija wrażliwość, ma potęgę przełamywania barier. Hipoterapia w częściowo zmienionej formie niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od ponad połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym dziwnego, kontakt z koniem ma w sobie odrobinę magii. Żadna inna postać terapii nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, terapeuty i zwierzęcia musi być jedyna w swoim rodzaju, pomimo że posiada duże spektrum możliwości, oddziałując psychomotorycznie, a także społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją długoletnią historią ścigania na Służewcu, niejako wymaga podtrzymania tradycji i wykorzystania oferowanych zajęć. Dalej grono młodych osób od najwcześniejszych lat ćwiczy swoje umiejętności w jeździe konnej i zdecydowanie należy powiedzieć, że jest to zajęcie na całe życie. Dla starszych też, ponieważ na nauczenie się jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W okresie zimowym, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców pojawiają się w stajniach interesujące propozycje. Przez sporo z nich proponowany jest na przykład kulig, cieszący w taki sam sposób starszych jak i dzieci. Jest to bardzo dobry sposób na spędzenie zimowego weekendu poza miastem. Pomyśleć powinno się jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się dobrze ubrać, a dalej już tylko zezwolić sobie na przeżycie radości w pierwotnej postaci. Tętent kopyt, pęd, spadający biały śnieg… taki klimat służy odcięciu się od codzienności.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś interesującego, co sprawi że jego życie stanie się chociaż odrobinę bardziej barwne, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita wszystkich szeroko otwartymi drzwiami.