Zbawienny wpływ soli bocheńskiej na człowieka i jego funkcjonowanie

Niegdyś sól była warta tyle,co złoto. Żupy solne w dawnej Polsce najczęściej mieli w posiadaniu najzamożniejsi panowie lub sam władca. Obecnie sól kuchenna spowszedniała. Cenniejsze stały się sole lecznicze, chętnie używane w ośrodkach Spa i w domowym użytku.

Domowa strefa relaksu

Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS

Najchętniej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól (http://www.gaster-sol.pl/) bocheńska.

Zobacz ten unikalny serwis www (https://abclab.pl/produkty/373-krioprobowki-10-ml.html) – opisuje on zbliżoną tematykę i zapewne też Cię zaabsorbuje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Jej nazwa pochodzi od miasta w południowej Polsce Bochnia. Roztwory tej soli są bogate w jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Używane są zarówno rozpuszczając w wannie ( tutaj należy wsypać jej około kilograma), jak i wdychając ( parę gramów na szklankę wystarczy ).

Autor: iStockphoto.com

Sól jodobromowa jest rekomendowana w przypadku reumatyzmu, zwyrodnień stawów, wszelkich chorób układu kostnego i zapalenia korzonków. Sole lecznicze wspomagają pacjentów przy rehabilitacji i rekonwalescencji, a także ułatwiają relaks po długotrwałym wysiłku, kojąc nerwy i napięcia. To nie wszystko, inhalacje mają nieoceniony wpływ na leczenie schorzeń dróg oddechowych, wzmagają wykrztuszanie i zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, łagodząc ból. Też w dermatologii sól bocheńska jest stosowana. Używa się jej, obok głównych leków, w kuracji wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel

Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Sole lecznicze znajdziemy w szpitalach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, gabinetach odnowy biologicznej i masażu. Mocno popularne też ostatnio okazały się groty solne, gdzie przez chwilę można się rozluźnić w otoczeniu ożywczych brył solnych. Pozwala to użytkownikom poczuć się zupełnie jak nad Bałtykiem i zebrać siły na nadchodzące dni.