Zdrowe włosy

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju włosy posiadasz, warto zapoznać się z właściwymi metodami ich pielęgnacji.Na co dzień stosujemy obowiązkowy niezbędnik do pielęgnacji w postaci szamponu i odżywki.

Zwłaszcza jeśli nie nie stosujesz farby do włosów,nie musisz martwić się o ich wygląd. Znacznie więcej czasu na pielęgnację powinny poświęcić panie, które systematycznie zmieniają kolor włosów. Powód takiego stanu rzeczy, to chemiczny skład farb, które silnie je wysuszają. Wówczas warto oprócz zwykłej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, przykładowo maski na bazie wosku pszczelego lub oleje do włosów, np. rycynowy lub z pestek winogron.

Opisywany temat Cię zaciekawił? Więc odwiedź stronę, ponieważ odnajdziesz tam interesujące dane, opisujące to zagadnienie.

Najlepiej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby sztucznych emulgatorów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, co sprawia, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, ekologiczne szampony i odżywki, zawierają większą ilość składników pielęgnacyjnych, pochodzących głównie z roślin.

Tak na prawdę powinniśmy dbać głównie o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy często się przetłuszczają, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i powinniśmy ją odpowiednio oczyszczać. Trzeba mieć to na uwadze, gdyż możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Należy także uważnie wybierać szampon w przypadku atopowej skóry. Wtedy zaopatrujmy się w szampony o jak składzie. Dobrze sprawdzą się także kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub kosmetyki apteczne (szczegóły).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek warto pamiętać o kilku elementarnych zasadach pielęgnacji włosów. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, warto wspomóc się preparatem chroniącym włos przed działaniem wysokiej temperatury. Porady na ten temat na . Trzeba też dokładnie wypłukać włosy po myciu, najlepiej niezbyt gorącą wodą. Mokrych włosów nie należy szczotkować, ani mocno wycierać ręcznikiem, ponieważ w ten sposób niszczymy ich budowę i pozbawiamy blasku.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej witrynie wiadomości są dość rzetelne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do zredagowania tego artykułu.

Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.