Zespół Nightwish prezentuje – niesamowita muzyka

Pochodząca z brytyjskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego i, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich nazywać fani, ukończyli swoją twórczość muzyczną w 2005 roku, ale do dziś odnajdują nieustannie coraz więcej zwolenników na świecie, przede wszystkim wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, więc sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple

Źródło: http://www.flickr.com/

Jeżeli spojrzymy na fińską grupę nightwish , od przesłuchania pierwszego kawałka widać prawdziwą pasję. W 1966 roku założono zespół, jakiego muzyka określana jest jako metal symfoniczny oraz power metal, lecz w tworzonej przez nich muzyce nie brakuje elementów przypisywanych gothic i heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest bezsprzecznie niepodrabialny wokal Tarji Turunen i później Anette Olzon.

Nowatorskie podejście grupy pink floyd ((pomocne źródła)) do swojej muzyki, jednak również do całej otoczki swojej twórczości, widać od początku. Floydzi udowadniali fanom zawsze niezwykłą grafikę na swoich albumach, natomiast pełne filozofii teksty wzbudzały refleksje.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam tutaj (https://www.franklincovey.pl/szkolenia/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo fascynujących Cię tematów, które są tam opisane.

Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na niemałą skalę, a dla uczestników – niesamowitym przeżyciem. Niemałym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nightwish jako zespół znany jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania takżę teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, co osobiście określa gatunek muzyczny tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Wyjątkowe wrażenia podczas słuchania tej muzyki są zapewnione. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na jakich wskazać można teksty i muzykę o szczególnej głębi.