Zewsząd słychać wątpliwość: gdzie są Ci mężczyźni? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

Mówi się, że prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd ogłasza się, iż nastała epoka narcyzów, czyli facetów zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez właściwości, bez cech, które powinny być ich chlubą. Istotnie, że coś się zmieniło, lecz nie jest to jedynie wina gatunku męskiego. W przeszłości po prostu życie było mniej skomplikowane, w dzisiejszych czasach skomplikowało się wiele rzeczy, a rezultaty są tego typu, iż role społeczne i kulturowe się trochę pomieszały. Pomimo tego, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednocześnie bardziej elastyczni niż w dawnych czasach.

natura

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
W niektórych kulturach nie do pomyślenia jest, żeby facet zajmował się domem.

Gdy dowiadujesz się o posiadającej fascynującą Ciebie treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info (https://www.drherbich.eu/blog/produkty/pessar-kolnierzowy-cewki-moczowej/) dotyczące źródeł, z których pobiera ona dane.

Podział jest prosty, kobieta zostaje w domu, dba o porządek w domu, wychowuje dziecko, a facet idzie do pracy i przynosi pieniądze. To sztywne rozumienie ról społecznych powoli odchodzi do przeszłości, nawet w kulturach bardzo zachowawczych. To nie jest ani wina kobiety, ani mężczyzny, dzieje się najczęściej tak, bo zmianie uległ świat – a właściwie ład społeczny. Jeśli jest praca, lecz dla kobiety, a nie dla mężczyzny to nie da się nic z tym zrobić. Trzeba zaakceptować rzeczywistość.

Najzwyczajniej w świecie, kobieta idzie pracować,facet zostaje w domu. Proste jak dwa plus dwa. W dawnych czasach rynek pracy był dla kobiet bardziej zamknięty, aktualnie co prawda, kobiety nie są tak wynagradzane jak mężczyźni, lecz i to się powoli zmienia. Cechą ludzką jest przystosowanie się do zmieniających warunków, jeśli nie można tak jak pragniemy to należy się przyzwyczaić. Właściwie, co w tym negatywnego, iż to kobieta zapozna się trochę ze sferą zawodową, a mężczyzna zajmie się domem i dziećmi, być może dzięki temu oboje będą mieli dla siebie większy szacunek, dla wykonywanych przez siebie życiowych zadań?

środowisko

Autor: Rajeev
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo, nikt przecież nie chce mężczyzną zabrać męskości. Przecież w dalszym ciągu ojciec może pojechać z synem za miasto na męską wyprawę. Ubrani w odzież myśliwską mogą polować, mogą łowić ryby (najlepsze haki karpiowe) i sprawdzić się w terenie. Mama nie musi nagle tego robić, zresztą nawet tego by pewnie nie chciała. Facet choć elastyczny, tak naprawdę zostanie facetem. Tego nic nie zmieni. Osobiście dostrzegam w tym pozytywy. Kiedyś wszystko było określone, role zdefiniowane i może faktycznie ludzie czuli się bezpieczniej, lecz jednocześnie mieli mniej wolności. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy spętani w gąszczu krępujących ruchy norm, dzięki temu mamy większe pole manewru. Kwestią jednocześnie pozostaje inny fakt – bardzo tradycyjne środowiska mają z tym większy problem, dlatego panuje tam pogorszenie relacji na każdym poziomie.