Zima – jakimi sposobami się jej nie dać?

Zima to pora roku, którą jedni uwielbiają, a inni nie mogą znieść. Zimno, ciemno, ślisko – nie każdy przepada za takim klimatem. Cierpi w tym czasie również skóra, gdyż narażona jest wyjątkowo na przesuszenia, odmrożenia, czy łuszczenie. Jak sobie radzić w zimie z pielęgnacją ciała? Oczywiście winniśmy pamiętać o cerze, ponieważ jest ona narażona na stały kontakt z zimnem, czy też wiatrem.

szampon do włosów

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy na pewno nakładać każdego dnia krem pharmaceris taki jak ten: , który stosownie ochroni naszą cerę i pozwoli o nią odpowiednio dbać. Nie oszczędzajmy na tego typu kosmetykach, jako że im lepszy krem, tym lepiej nasza cera będzie się prezentować, pomimo zimowych, mniej korzystnych warunków. Dbajmy również o resztę ciała. Pod tym względem krem możemy spokojnie zastąpić balsamem. Sięgajmy po niego codzienne, bowiem nasza skóra winna być w tym czasie regularnie nawilżana. Ukryta pod licznymi ubraniami, może szybko się przesuszać, co jak najbardziej przyspiesza obniżona temperatura. Nie możemy do tego dopuścić, jeżeli nie chcemy latem mieć większych problemów z przywróceniem ciała do właściwego stanu. Zimą powinniśmy także dbać lepiej o włosy. Często ukrywamy je pod czapką, która może powodować ich przesuszenie lub z kolei przetłuszczanie. W dodatku niska temperatura i mroźny wiatr również robią swoje. Tak więc pielęgnujmy właściwie w tym czasie włosy.

kosmetyki z apteki

Źródło: pixabay.com

Biokap szampon wyprodukowany na bazie naturalnych składników, wyraźnie wzmacniający włosy, będzie oczywiście odpowiednim rozwiązaniem (zobacz: biokap szampon do włosów). Przyda się również co jakiś czas stosowna kuracja za pomocą owocowych maseczek, dzięki którym włosy będziemy mogli dobrze nawilżyć i sprawić, że będą wyglądać na błyszczące i elastyczne. Jednak pamiętajmy, że zimą może cierpieć nie tylko nasze ciało i włosy. Brak słońca, niskie temperatury, krótki dzień – to wszystko wpływa źle również na nasz nastrój. Dlatego róbmy wszystko, by nie dać się zimowej chandrze. Obecnie możemy sięgać po różne rozwiązania tego rodzaju jak lampy nagrzewające, relaksujące masaże i tym podobne, które mogą wpływać korzystnie na nas i nasze samopoczucie. Wykorzystujmy te rozwiązania i wszystko, dzięki czemu zima upłynie nam bez większego szwanku, zarówno jeśli chodzi o nasz organizm, jak i nastrój.