Zmarszczki – jak dziś im rzeczywiście efektywnie zapobiegać oraz w jaki sposób zlikwidować te, które już powstały?

Zmarszczki są jednym z najwcześniejszych niepokojących symptomów upływu czasu. Pewnego razu w lustrze zauważa się zmarszczki na czole czy kurze łapki. Niestety, taka jest kolej rzeczy i ludzki organizm zawsze się zestarzeje, jednakże okazuje się, że można skutecznie walczyć ze zmarszczkami opóźniając ich pojawienie się oraz likwidując te, które już zagościły na twarzy. W jaki sposób? Czy istnieją skuteczne rozwiązania?

Zmarszczki na kobiecej twarzy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Najważniejsza jest odpowiednia prewencja. Trzeba zrozumieć, że zmarszczki w dużej mierze pojawiają się w wyniku kontaktu skóry ze słońcem, co znaczy że warto unikać zbyt dużej ekspozycji na słońce podczas lata oraz korzystania z solarium.

Nie obawiaj sie, że informacji na prezentowany temat nie znajdziesz, ponieważ są tutaj. Wystarczy kliknąć na proponowany link (https://pl.babor.com/products/cia-o/89), który jest pod odsyłaczem.

Wskazane jest używanie ochronnych filtrów na twarz (więcej informacji), szyję i dekolt, gdyż to właśnie o tych rejonach zapomina się najczęściej. Wówczas bowiem zyskuje się gwarancję, że skóra jest dobrze zabezpieczona. Co ciekawe, filtrów dobrze jest używać również zimą, jako że szkodliwe promieniowanie słoneczne może się przebijać przez chmury. Na rynku sprzedawany jest dość różnorodny wybór kremów z filtrem. Filtry są dużo częściej dodawane do podkładów.

Kobieta przeglądająca się w lusterku

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Dodatkowo, należy co jakiś czas złuszczać skórę peelingami medycznymi, które najczęściej bazują na dość wysokim stężeniu kwasów. Dzięki temu zrzuca się niepotrzebny naskórek oraz świetnie spłyca zmarszczki – https://dermamed.com.pl/oferta/kwas-hialuronowy – (sprawdź tutaj). Zalecane jest także aplikowanie retinoidów, które mają działanie złuszczające i często są zalecane w czasie terapii trądzikowych, żeby usunąć pozostałości po wypryskach, chociażby zaczerwienienia lub nieestetyczne blizny. Kuracje kwasami można przeprowadzać też na swoją rękę, gdyż dzisiaj na rynku proponowane są specjalne toniki czy kremy z różnym stężeniem kwasów. Naturalnie, początkowo najlepiej jest zaczynać od dość niskiego stężenia.

Co jednak ze zmarszczkami, które już są obecne na skórze? Trzeba oddać się w ręce fachowców. Usuwanie zmarszczek warszawa cechuje się dziś dużym zainteresowaniem. Przeważnie stosuje się wstrzykiwanie w miejsca objęte zmarszczkami botoksu lub kwasu hialuronowego. Dzisiaj, botoks warszawa to jeden z najbardziej popularnych sposobów na walkę ze zmarszczkami, tym bardziej że sam botoks cennik jest niezwykle konkurencyjny. Dużo więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z podobnych dobrodziejstw medycyny estetycznej. Autor