Znaczenie wody w życiu człowieka

Woda w życiu człowieka odgrywa wielce ważną rolę, albowiem sam człowiek składa się w siedemdziesięciu procentach z wody. Jest ona we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu, aczkolwiek jej rozlokowanie jest nierównomierne. Ma ona udział m.in. w procesie wchłaniania jedzenia, w żywieniu komórek, zwilża gałkę oczną czy bierze udział w wielu niecodziennie trudnych reakcjach biochemicznych. Jej brak prowadzi niewątpliwie do odwodnienia ustroju. Jednakże, jeśli ustrój straci 20% wody może to doprowadzić do jego zgonu.

Autor: Snap®
Badania dowiodły, iż człowiek w ciągu dnia traci około dwa i pół do trzech litrów cieczy. Są one wydalane bądź usuwane z organizmu w trakcie potnienia, oddychania, wydalania moczu, poruszania się czy nawet w czasie snu. Jeżeli nie przyjmujemy zbytnio wystarczającej ilości cieczy bądź są one nieodpowiednie, to pierwszą wyraźną objawem będzie stan naszej wagi.

By zachować dobry stan naszego zdrowia oraz zachować właściwą wagę nie wystarczy jedynie spożywać dużo płynów. Ważne jest, żeby spożywana woda – nasz serwis www – była zdrowa. Zdrowa woda to taka, która charakteryzuje się czystością, zasadowym pH, a aktywnością elektronów. Taką wodą jest zjonizowana woda alkaliczna. W wodzie zjonizowanej cząsteczki są dwa razy mniejsze niż w wodzie z kurka, dziękitemu bezproblemowo przechodzą przez błony komórkowe. W związku z tym zjonizowana woda alkaliczna świetnie nasyca komórki oraz efektywnie usuwa trucizny z ustroju. Warto zainwestować w urządzenie, dzięki któremu wyprodukujemy taką właśnie wodę. Jest to aquator albo jonizator. Warto pamiętać, że przewaga spożywanych przez nas pokarmów zakwasza nasz ustrój. Natomiast jonizowana woda (www.zdrowie-dom.pl/) zasadowa alkalizuje organizm w skuteczny sposób i pomaga podtrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Ponadto ma ona własności przeciwutleniające, wobec tego usuwające z organizmu zbytnie ilości wolnych rodnikówsprawiających m.in. zmniejszenie odporności, czy starzenie  się ustroju. Woda ta jest szczególnie zalecana dla między innymi cukrzyków, uczuleniowców, dla osób spasionych czy też dla osób z nowotworami.