Pielęgnacja cery

Skóra jest bardzo istotna częścią ciała człowieka. Jako warstwa będąca na wierzchu musi zadanie osłaniać i chronić narządy wewnętrzne oraz kości. Jest też przez to warstwą widoczną dla innych, nie w każdym przypadku osłaniana przez odzież. Przykładowo skóra twarzy potrzebuje jak najlepszej pielęgnacji z wielu powodów. Jest ona ciągle odkryta, przez co jest stale narażona na działanie różnych elementów, także tych wiążących się z pogoda i temperaturą. Oprócz tego twarz jest pewnego rodzaju wizytówką człowieka, ważne jest więc, by była możliwie wypielęgnowana.

dziewczyna

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu ludzi nie dostrzega obowiązku dbania o cerę, co może mieć bardzo szkodliwe skutki w późniejszych latach. Tego rodzaju postawę można dostrzec gołym okiem na twarzy ludzi starszych. Forma starzenia się skóry zależy bowiem nie tylko od genów, ale też od dbania o skórę w ciągu życia. Piętno na skórze odciskają różne doświadczenia takie jak trądzik w młodości, blizny i wiele innych.

Rodzaje ceryW zasadzie można stwierdzić, że ilu jest ludzi, tyle jest typów cery. Każdy człowiek ma odmienne potrzeby jeżeli chodzi o cerę. Różnice te biorą się między innymi z trybu życia, który się prowadzi. Wiele osób nie dostrzega przykładowo wpływu, jakie na wygląd cery wywierają spożywane pokarmy. Między innymi pielęgnacja cery suchej wymaga spożywania konkretnych produktów. Natomiast w przypadku cery ze skłonnością do trądziku niektóre artykuły są niepolecane. Należą do nich między innymi rzeczy takie jak kako, ketchup i wszystkie ostre potrawy. Jedzenie tego typu pokarmów może dodatkowo pogorszyć kondycję skóry (sprawdź).

Środki kosmetyczneDo pielęgnacji wymagającej cery niezbędne są też specjalne środki. Wielu ludzi współcześnie ma skłonności do alergii, która objawia się przykładowo zmianami na skórze. Współczesne środki kosmetyczne na szczęście są często przystosowane dla tych ludzi, ponieważ nie zawierają sztucznych barwników i pozostałych substancji mogących powodować reakcje alergiczne. Pielęgnacja cery wrażliwej jest zadaniem nieco trudnym, lecz we współczesnej rzeczywistości zupełnie możliwym – . Trzeba jednak wprowadzić odpowiedni tryb życia i odżywiania się, jak również często zainwestować w specjalne, delikatne środki kosmetyczne, dostosowane do poszczególnych typów skóry – więcej o pielęgnacji.