Zobowiązania a przyjemności, jest między nimi nieznaczna granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednakowoż ich skala

Istnieją w naszym życiu czynności, które należy wykonywać, bez jakich nasze życie nie będzie takie samo. Mowa tu o zobowiązaniach, ale także rozrywkach. Do zobowiązań trzeba zaliczyć przykładowo wizyty u lekarza, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Skoro tam się nie zjawimy to możemy mieć duży problem ze stanem naszych zębów. Do zobowiązań także należą przeróżne badania, sen i jedzenie. Jednak przyjemności czają się bardzo blisko, a niekiedy nawet mieszają się z powinnościami tworząc interesujące kombinacje.

Wiele małych dzieci broni się przed jedzeniem. W zależności od dziecka może to być niechęć do niemal wszystkich albo jedynie paru znienawidzonych potraw. Jednakże, już dzieciak potrafi zrozumieć, iż jedzenie to obowiązek (ponieważ głodne to przecież smutne i boli brzuch), jak i przyjemne doznania (niektóre pokarmy smakują lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy dorastamy zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, że rzeczywiście obowiązek może być też czymś przyjemnym. Jedzenie urasta do rangi osobistego zapatrywania, akurat wybieramy tego typu potrawy, które preferujemy, przynajmniej, gdy jest taka możliwość. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, co nie lubimy, lecz musimy jeść traktujemy jak pewne zobowiązanie, zaś przyjemne doznania zostawiamy na podwieczorek, różne słodycze i lody. Ze spaniem też jest podobnie. Spać trzeba, lecz istniał taki czas u każdego z nas, iż nie chcieliśmy się położyć spać, bo albo było za wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś innego.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.maleckamakeup.pl/szkolenia-dla-wizazystow/) na pewno Cię zainteresuje, ponieważ są na niej wiele bardzo ciekawych danych.

Noc objawiała się jako przydługa nuda. Za to budziliśmy się błyskawicznie, jeszcze przed wszystkimi i rozpoczynaliśmy zabawę. Czy aktualnie, gdy mamy okazję pospać, to śpimy czy zrywamy się na równe nogi? Raczej śpimy, bo to przyjemność, jakiej kiedyś nie docenialiśmy. Niektóre przyjemności zawsze jednak są przyjemnościami, od dziecka po starość. Wszyscy bowiem jesteśmy spragnieni miłości i jesteśmy zadowoleni, gdy ją otrzymujemy. Strona autora:

Wszyscy także lubimy rozrywkę, choć dorosła rozrywka prezentuje się zupełnie inaczej niż ta z okresu dziecięcego. A i być może podróżowanie, jak kiedyś nas radowały aktualnie (przykładowo nad morze czy do dużego ośrodka miejskiego, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Istnieją więc rzeczy niezmienne, które nic nie potrafi zmienić, jakie zawsze przyjmujemy w ten sam sposób.