Źródła inspiracji z wybiegów

W przyrodzie nic nie zginie. Jeśli intrygował nas kiedyś problem skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – głównie z ulicy. Trendsetterzy bacznie śledzą zadziwiające koncepcje napotykane pośród ludzi i dodają do nich odrobinę innowacyjności, zaczerpując pomysły na przykład z tradycji kulturowych. W dalszej procedurze, utworzone w ten sposób rozwiązania wędrują do światowych kreatorów mody, a po tym jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich podstawie tworzone są artykuły które trafiają do sklepów masowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 stawia na zwłaszcza wygodne rozwiązania. Raczej modne będą ciepłe i elegancie swetry, koszule sprawdzające się w takim samym stopniu w sytuacjach służbowych jak i osobistych. Spodnie jeansowe spotkamy w wersji klasycznej, jak i odpowiednio zmodyfikowanej na bardziej wyjściową. Podstawą jest mimo wszystko komfort i uniwersalność tworzonych artykułów.

Autor: DIGEL

Niewątpliwie będą także od tego odstępstwa. Dla odważniejszych, propozycją sezonu będą bluzy z całościowym nadrukiem w kwiaty, albo nieco prowokacyjnym motywem o treści religijnej. Dla mężczyzn proponowane są również modne torebki, zwykle w prostej formie przewieszone przez ramię. Jest to koncepcja wypożyczona wprost ze światowych wybiegów, którą lada moment napotkamy w sklepach. Podsumowując, moda (sprawdź firma Dortex Import-Export) męska 2014 będzie łamać stereotypy płci, ale także w innym wydaniu nakierowywana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to przede wszystkim produkty unikatowe, lub chociażby wytwarzane ręcznie. Dostępne na naszym rynku, jak też w francuskich sklepach internetowych, niepowtarzalne projekty zachwycą każdego. Jeżeli chodzi o tworzywa, im bardziej nietypowe, tym lepszy będzie efekt. Popularne są w tej kategorii torby filcowe, oraz z plastiku.

Zwróćmy uwagę jeszcze na jedną ciągłość. Modowe inspiracje są jedynie sugestią dla mas. Choć w zasadzie także od nas. W łańcuchu trendów zwykli ludzie oraz to co lubią jest ogromnie istotne. Nawet jeżeli na wybiegach rządzą przedziwne konstrukcje niemożliwe do ubrania na jakąkolwiek okazję, to koncept na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zwykle jesteśmy my. Warto więc w dziedzinie mody sugerować się nie tylko trendami, lecz również intuicją.

Źródło: Kraina Stylu